Dikey kameralı iPhone 7s mi geliyor?

2017 sonbaharında tanıtılacak olan iPhone ile iddialar devam ediyor. Üç farklı model ile gelmesi beklenen yeni iPhone’lar hangi ekran boyutlarına sahip olacak?
2017’nin iPhone için büyük bir yıl olması bekleniyor. Bu sebeple birçok analist ve araştırmacıdan yeni iPhone’un özellikleri ile ilgili farklı raporlar gelmeye devam ediyor. Apple’a yakın kaynaklardan biri olan Japon Mac Otakara, raporunda Apple’ın 2017 sonbaharında üçüncü bir iPhone tanıtmayı planladığını belirtti.

5-inçlik yeni model geliyor

Mac Otakara, 5-inçlik modelin iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile aynı özelliklere sahip olacağını iddia ediyor. Ona göre çift kamera iPhone 7 Plus’taki gibi yatay değil dikey yönlü olacak.
 

İddialarını isimsiz Tayvanlı tedarikçilere dayandıran Mac Otakara’nın iddiaları 2017 yılının iPhone’u için beklenen radikal değişikliklerin olmayacağı anlamına geliyor. Çünkü paylaşılan görsel tasarım olarak iPhone 7 serisinin devamı niteliğinde.

5-inçlik iPhone ile ilgili ilk iddia değil

Apple’ın 5 inçlik bir iPhone’u tanıtacağı ile ilgili daha önce de iddialar mevcuttu. Ekim ayında Tayvan tabanlı Nikkei de Apple’ın 5 inçlik bir iPhone modelini ürün yelpazesine ekleyeceğini belirtmişti. Bu iddialara rağmen 5.8-inçlik iPhone ile ilgili de ciddi sayılacak birçok rapor mevcut.

Üç farklı iPhone 8 modeli gelebilir

iPhone ile ilgili tutarlı analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo, iPhone 8 ile ilgili beklentilerini…

Görüldüğü gibi 2017 yılının iPhone’unun ismi konusunda belirsizlik mevcut. Bu belirsizlik yeni iPhone’un tasarımı ve özellikleri ile ilgili net bilgilerin ortaya çıkmasını engelliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*