Kombi Hiç Çalışmıyor, Ne Yapılmalı?

Modern yüzyılda teknolojinin hızlı gelişimi ve günlük yaşam içerisindeki her alanda ortaya çıkan ihtiyaca özel çözümleri pratik düzeyde en kaliteli biçimde sunması teknolojinin günlük yaşantı içerisinde son derece aktif bir şekilde kullanılmasına yol açıyor. Özellikle de modern yüzyılın gelişmiş ve ileri nesil teknolojisine sahip olan ev teknolojileri ve beyaz eşya ürünleri, insan yaşamında standartların çok daha kaliteli noktalara ulaştırılabilmesine yardımcı oluyor. Modern teknoloji çağında ileri nesil teknolojik donanımları ile üstün bir kullanım deneyimi sunan kombi ürünleri ile artık yaşam alanlarında sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarını tek bir teknoloji ile en kaliteli biçimde karşılayabilme şansına sahip olunabiliyor.

Her geçen gün hızla gelişen beyaz eşya teknolojilerinde bir dünya markası olan Ariston tarafından geliştirilen ve çağın en üstün teknolojik donanımlarına sahip olan Ariston kombi modelleri ile artık her alanda sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarını çok daha üstün kalitelerde sağlayabilme imkanına sahip olunabiliyor. Güvenilir ve ekonomik özellikleri Ariston markalı kombi ürünleri yaygın olarak kullanılıyor. Ancak günlük yaşantı içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde oldukça sık ve yoğun şekilde kullanılan Ariston kombi ürünleri her ne kadar ileri seviye teknolojik donanıma sahip olsa da zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Yoğun kullanım veya çevresel etmenlerden kaynaklı bu tip kombi arızalanmalarında Ariston teknolojisine eş değer düzeyde destek hizmeti Ariston Servisi tarafından sunuluyor.

Üstün teknolojiye sahip olan altyapı üzerinden sunulan servis desteği ile Ariston Servisi merkezinde tüketicinin hiç çalışmaması durumu ile de karşılaşması muhtemel olduğundan bu doğrultuda önemli çözümler sağlanmaktadır. Bu kapsamda Ariston markalı kombi ürünlerinin hiç çalışmaması durumunda, alanlarında uzman ve teknolojik ekipmana sahip olan personel ekipleri tarafından sırası ile ilgili adımlar uygulanmaktadır.

Çekmeköy Ariston Servisi merkezinin teknik ekipleri tarafından hiç çalışmama sorunu yaratan Ariston kombilerde öncelikli olarak elektrik fişinin takılı olup, olmadığı veya W otomat I konumunda olup, olmadığı kontrol edilmektedir. Eğer arızaya yol açan sorun buradan kaynaklı değil ise teknik ekipler kombiye bağlı olan tesisat üzerindeki su basıncı değerinin 1-1,5 bar aralığında olup, olmadığını kontrol ederek, değilse bu aralığa getirilmesini sağlamaktadır.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bacalı kombilerdeki bu tip durumlarda baca sensörü atmış olabileceğinden resetleme uygulanmaktadır. Modern teknoloji ile birlikte artık kullanılmaya başlanan digital kombi modellerinde ise genel olarak arızalar ışıklı veya numaralı olarak gösteriliyor. Bu aşamada Ariston kombi modellerinde bu durumlara ilişkin olarak Ariston kitapçığında arıza kodları verilirken, kapsamlı arızalanmalarda servis desteği alınması gerekliliği kitapçıklarda da belirtilmektedir. Bu noktada tüketicinin hiç çalışmayan Ariston kombisi için mutlak suret ile profesyonel, uzman ve teknolojik altyapıya sahip olan servis desteğine başvuruda bulunması gerekmektedir. Böylelikle Ariston kombi modellerinin ister dijital ister bacalı sistem olursa olsun en kısa süre içerisinde arızasının onarımının gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*